Çamaşır Makinesi Kazan Tamir Fiyatı 2023

Çamaşır Makinesi Kazan Tamir

Fiyatı Ne Kadar

Çamaşır Makinesi Kazan Tamiri Fiyatı Ne Kadar

Çamaşır makinesi Kazan tamir fiyatı, çamaşır makinesinin markasına veya modeline göre değişebilir. Kazan tamir fiyatları 1500 tl ile 4000 tl arasında farklılık gösterebilir.

Çamaşır makinesi kazan tamiri ve çamaşır makinesi rulman değişimi için mutlaka bizden fiyat alınız. 

Arçelik markalı Çamaşır makinelerinde bulunan pres kazanın tamir fiyatı yaklaşık olarak 2500 TL’dir.
Arçelik markalı kurutmalı çamaşır makinesi pres kazan tamir fiyatı ise 3500 TL’dir.
Arçelik markalı pres olmayan vidalı kazanların tamir fiyatı ise ortalama 2000 TL civarındadır.

Beko markalı pres çamaşır makinesi Kazan tamiri 2500 TL’dir.
Beko markalı kurutmalı çamaşır makinesi pres Kazan tamiri 3500 TL’dir.
Beko markalı vidalı çamaşır makinesi Kazan tamiri fiyatı 2000 TL’dir

Bosch markalı press çamaşır makinesi Kazan tamirleri 2800 TL’dir.
Bosch markalı vidalı çamaşır makinesi Kazan tamiri ise 2000 TL’dir.

Siemens markalı çamaşır makinesi pres Kazan tamiri 2.800 TL’dir.
Siemens markalı vidalı çamaşır makinesi Kazan tamiri 2000 TL’dir

Profilo markalı çamaşır makinesi pres Kazan tamiri 2800 TL’dir
Profilo markalı vidalı çamaşır makinesi Kazan tamiri 2000 TL’dir

Yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm fiyatlar 2023 yılına aittir. Fiyatlar her zaman güncel olmayabilir ,lütfen cihazınız la ilgili fiyat almak için servisimizi arayınız

Çamaşır Makinesi Kazan Arızası Nasıl Anlaşılır

Çamaşır Makinesi Kazan Tamiri

Çamaşır Makinesi Kazan Tamir Fiyatı Ne Kadar

Arçelik Çamaşır Makinesi Kazan Tamiri

Çamaşır makinenizin markası ne olursa olsun kazan arızasız sabit bir şekilde belli olabilir. Çamaşır makineniz yıkama modunda veya özellikle sıkma modunda çok aşırı sesli çalışıyor ise Kazan arızalı olabilir.
Bunların haricinde çamaşır makinesinin alt tarafından paslı su akıyorsa, çamaşır makinesinin kazan rulmanları bozulmuş olabilir. Bir diğer Kazan arızası ise çamaşırlarda oluşan siyah veyahut da kahverengi lekelerdir. Bir başka çamaşır makinesi Kazan arızası ise ön tarafta bulunan lastiğin şekil değiştirmesidir.

Ön tarafta bulunan körük lastiği şekil değiştirmiş ise çamaşır makinesinin kazanı aşağı düşmüştür. Bunun genel olarak sebebi kazanı tutan askı yaylarının kazandan çıkmasıdır.
Eğer Çamaşır makinesi sıkma modunda çok sesli çalışıyorsa ve kazan normalin dışında yalpalı dönüş sağlıyor ise çok kısa zaman içerisinde cihazınıza bir servis çağırmanız gerekebilir.

Aksi halde çamaşır makinesinin kazanı tamir olmayabilir ve kazanın komplesi’nin değişmesi gerekir.

Çamaşır Makinesi Kazan Tamiri Ne Kadar Sürer

Çamaşır Makinesi Kazan Tamiri

Çamaşır Makinesi Kazan Tamir Fiyatı Ne Kadar

Beko Çamaşır Makinesi Kazan Tamiri

Çamaşır makinelerinin Kazan tamir süresi cihazın özelliklerini ve içerisindeki parçaların yıpranma payına göre değişiklik gösterebilir. Normal bir çamaşır makinesinin pres Kazan tamiri ve cihazın tekrardan toplanıp test edilmesi ortalama 3-4 saatlik bir süreçtir.

Fakat kurutmalı çamaşır makinelerinde Bu süre birkaç saat daha uzayabilir, kurutmalı çamaşır makinelerinde kurutma ekipmanları da bulunduğu için tamir süresi uzayabilir.
Cihazınızı teknik servis atölyemize getirdiğiniz zaman arızalı çamaşır makinesi kazanı 1-2 saat içerisinde yapılır ve tüm test işlemleri ile beraber 3 4 saatlik bir sürede size teslim edilir.

Fakat teknik servisimiz evinize gelip çamaşır makinesine onarım için atölyeye aldığında, bu onarım süresi yaklaşık 24 saat sürebilir iş yoğunluğuna göre.

Pres Çamaşır Makinesi Kazanı Nedir

Bosch Çamaşır Makinesi Kazan Tamiri

Çamaşır Makinesi Kazan Tamir Fiyatı Ne Kadar

Pres kazan , Çamaşır makinelerinde bulunan kazanların monoblok halde olduğunu ve pres baskıyla basılmış olduğunu anlatır.
Pres baskılı çamaşır makinesi kazanları içinde bulunan rulmanların bozulduğu zaman değişmesi gerekir.

Fakat Kazan pres baskılı olduğu için rulmanlara ulaşılamaz ve kazanın komple değişimi gerekir. Markalara ait çamaşır makinesi yetkili servisleri rulman değişimi yapmaz ve kazanı komple değiştirirler.

Özel teknik servislerde ise ve hatta servisimizde pres kazanlar özel bir yöntemle açılarak rulmanları değiştirilir. Bu işlem sonrasında yapılan onarıma belirli bir süre garantisi sağlanır. Fakat pres Kazan tamiri uzman ve profesyonel servisler tarafından yapılmalıdır.

Pres kazanlarda rulman değişimi için kazanın belirli noktalardan kesilmesi gerekir, Bu işlem sonrasında rulman değiştirildikten sonra, kazanın tekrar kesildiği noktalardan Kazan hammaddesinden oluşan plastik elektrot ile kaynatılması gerekir.

Kesinlikle kesilen pres kazanların silikonla veyahut da vida ile tekrar birleştirilmesi sağlıklı bir işlem olmaz. Plastik kaynak yapılan pres Kazan tamirleri cihazınızın ilk günkü gibi çalışmasını sağlar.

Vidalı Çamaşır Makinesi Kazanı Nedir

Siemens Çamaşır Makinesi Kazan Tamiri

Çamaşır Makinesi Kazan Tamir Fiyatı Ne Kadar

Çamaşır makinesi kazanlarının vidalı olması demek, kazanın pres baskılı olmadığını ve birkaç vida ile bağlantı noktalarından birleştirildiği anlamına gelir. Vidalı kazanların tamir süreleri pres kazanlara göre daha kısa sürdüğü gibi, onarım fiyatları da pres Kazan fiyatlarına göre daha uygundur.

Fakat vidalı çamaşır makinesi kazanları şu an sadece LG Samsung gibi markalarda mevcuttur. Bazı 15-20 yıllık Arçelik Beko Bosch Siemens gibi çamaşır makinesi modellerinde de vidalı kazanlar bulunmaktadır.

 

Çamaşır Makinesi Kazan Tamiri Garantili midir.

Profilo Çamaşır Makinesi Kazan Tamiri

Çamaşır Makinesi Kazan Tamir Fiyatı Ne Kadar

Çamaşır makinesi Kazan tamirleri diğer onarımlar gibi garantili olarak yapılmaktadır. Pres çamaşır makinesi kazanlarını atölyemizde kendimiz yaptığımız için yapılan her işleme 1 yıl malzeme ve işçilik garantisi sağlamaktayız.

Bir yıl verilen bu garanti cihazın bir yıl sonra bozulacağı anlamına gelmez. Tamiri yapılmış pres kazanlar ortalama olarak ve kullanıma göre 8 ile 10 yıl arasında sağlam şekilde çalışmaktadır. Vidalı kazanmanın da tamirlerine aynı şekilde servisimiz bir yıl garantisi sağlamaktadır.

Onarımı Yok lan press çamaşır makinesi kazanları veya vidalı çamaşır makinesi kazanlarına bir yıl Garanti vermekteyiz ve bu garanti süresini firmamıza ait garanti belgesi ile sunmaktayız.

Çamaşır Makinesi Kazan Tamirinde  Nelere Dikkat Edilmelidir

Ariston Çamaşır Makinesi Kazan Tamiri

Çamaşır Makinesi Kazan Tamir Fiyatı Ne Kadar

Çamaşır makinesi pres kazan tamirinde dikkat edilmesi gerekenler kullanılan malzemenin kesinlikle kaliteli olmasıdır. Pres veyahut da vidalı kazanlarda rulman ve keçe değişimi yapılırken işçilik kalitesine çok önemlidir.

Tamiri yapılacak olan çamaşır makinesine yeni rulmanları montajı yapılırken hiçbir şekilde çekiç kullanılmamalı ve rulmanın yine hiçbir şekilde darbe almaması gerekir.

Bu yüzden servisimizde pres çamaşır makinelerinin rulmanı değişirken rulmanları pres sıkıştırma yöntemi ile takmaktayız. Romanların ön kısmında bulunan sızdırmazlık keçesi kalitesi de çok önemlidir.

Orijinal kullanılmayan keçeler bir süre sonra su sızdırarak rulmanın bozulmasını sağlar ve çamaşır makineniz sıkma esnasında yine çok sesli olarak çalışır. Servisimizde pres Kazan tamiri yapılırken kaliteli rulman kullanılır ve yine kullandığımız keçe en üst segmentte olan keçelerdir.

Pres kazanların tamiri esnasında kesilmiş kazanı birleştirmek için kullandığımız elektrotlar tamamen kazanın ham maddesinden özel olarak firmamız tarafından yaptırılmaktadır. Bu rulman değişimi esnasında tamburun rulman’a geçtiği mil kısmındaki tüm korozyonlar ve aşınmalar tek tek temizlenerek ilk günkü gibi çalışması sağlanır.

 

Çamaşır Makinesi Kazan Düşmesi Neden Olur

Çamaşır Makinesi Kazan Tamiri

Çamaşır Makinesi Kazan Tamir Fiyatı Ne Kadar

Samsung Çamaşır Makinesi Kazan Tamiri

Çamaşır Makinesi Kazan Tamir Fiyatı

Çamaşır makinesi Kazan düşmesi çok sık duyulan bir arıza çeşididir. Teknik servis olarak Kazan düşmesi gibi bir teknik terim biz aslında kullanmayız.

Genelde bu terimi son kullanıcı olan tüketiciler kullanır. Pres çamaşır makinesi kazanları hangi marka olursa olsun, 2 veyahut da 3 adet yay ile çamaşır makinesinin dış kasasına üst taraftan bağlantı sağlar.

Alt taraftan ise 2 veyahut da 3 amortisör ile bağlantı sağlar. Yayların kazana geçtiği yerden çıkması halinde Kazan aşağıya düşer ve ön taraftaki körük lastiği normal şeklinden farklı bir şekle bürünür.

Bu arıza yayın dış kasaya bağlandığı noktalardan da çıkması ile de meydana gelebilir. Aynı zamanda kazanın, dış kasanın alt bağlantı noktalarına bağlayan amortisörlerin kopması ya da kırılmasıyla da aynı sorun çıkabilir.

Çamaşırların Yırtılması Kazandan Dolayımı Olur
Çamaşır Makinesi Kazan Tamiri Fiyatı

Çamaşırların Yırtılması Kazandan Dolayımı Olur

Çamaşırların yırtılması veyahut da ufak tefek çamaşırlarda deliklerin oluşması kazanda oluşan hatayı gösterir. Bu hatalardan bir tanesi kazanın içerisinde dönen tamburun çapak bırakmasından kaynaklanır.

Tambur üstünde ufak bir çapak varsa bile bu çamaşırlara takılır ve çamaşırlarda yırtılma ya da delinmeye sebebiyet verir. Aynı zamanda tamburun zamanla özelliğini kaybederek ön taraftaki körük lastiğine yaklaşması da aynı sorunu ortaya çıkarır.

Bazı çamaşır makinesi modellerinde ise ön taraftaki körük lastiği bozulduğu zaman çamaşırı lastikle tambur arasında sıkıştırır ve çamaşırların yırtılmasına neden olur.

Böyle bir durumda tambur üzerindeki çapaklanma olup olmadığı kontrol edilir, eğer çapak varsa tambur değiştirilir. Fakat çapaklanma cihazda mevcut değilse o zaman tamburun ergonomik dizayn kontrol edilir daha sonra körük lastiğine bakılır ve körük tahsin’de sorun varsa değiştirilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir