Profilo Çamaşır Makinesi Kazan Fiyatı 2000 TL

Profilo Çamaşır Makinesi Kazan Fiyatı 2000 TL

012.03.2023 İtibari ile Profilo çamaşır makinesi kazan fiyatı 2000 TL gibi bir tutar ile servisimizde 2 yıl garantili olarak yapılmaktadır. Profilo markalı çamaşır makinelerinde genel olarak plastik pres baskılı kazanlar mevcuttur. Bu pres baskılı kazanların içinde bulunan kazan rulmanları zamanlar arızalanır ve çamaşır makineniz sıkma programı esnasında çok yüksek ses ile çalışır. Böyle bir durumla karşılaşıldığında kısa sürede teknik servis çağrılması gerekir. Böylelikle arızanın daha fazla ilerlemesi engellenir ve düşük bir maliyet ile onarım gerçekleştirilir.

Profilo Çamaşır Makinesi Kazan Fiyatı 2000 TL

Çamaşır Makinesi Kazanı Neden Bozulur ? – Profilo Çamaşır Makinesi Kazan Fiyatı 2000 TL

Profilo veya diğer markaların çamaşır makinelerinde kazanın bozulmasının bir kaç sebebi vardır. Bunların başında ilk sırada gelen ise çamaşır makinesine aşırı yük koymaktır. Cihazın yıkama kapasitesinden daha fazla çamaşır yüklenirse iç tambur ağırlığı taşıyamaz ve kazanın arızalanmasına yada tamburun kırılmasına yol açar. Bu arızanın ortaya çıkmasına neden olan bir diğer husus ise tambur milinin rulman yatağına geçtiği kısımdaki sızdırmazlık keçesinin bozulmasıdır. İlk olarak sızdırmazlık keçesi bozulur ve ardından rulman grubuna su girer. Rulmanlar su ile temas ettiği anda bozulmaya başlar ve bir müddet sonra aşırı bir sesle çalışmaya başlar. Eğer çamaşır makineniz sıkma esnasında normalden daha fazla ses yapmaya başladıysa hemen servis çağırmanız gerekir.

Bozuk Çamaşır Makinesi Kazanı Tamir Edilir mi ? – Profilo Çamaşır Makinesi Kazan Fiyatı

2000 TL

Profilo marka çamaşır makinelerinde iki farklı kazan tipi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi vidalı sökülebilir kazanlar dır. Sökülebilen bu tarz kazanların vidaları sökülerek tambur dış kazanan ayrılabilir ve sadece rulman ile keçesi değişerek eskisi gibi çalışabilir . Diğer kazan grubu ise şu an tüm cihazlarda sık olarak kullanılan plastik pres baskı kazanlar dır. Pres kazanlar bozulduğu zaman yenisi ile değişmesi gerekebilir fakat yeni bir pres kazan çok pahalıdır. Bu yüzden pres kazanın tamiri de yapılabilmektedir.

Profilo Vidalı Kazan Tamiri Nasıl Yapılır ?

Vidalı kazanların tamiri pres baskı kazanlara göre çok kolaydır. Vidalı kazan çamaşır makinesi üzerinden sökülerek ayrı bir yere alınır. Daha sonra vidalar söküp kazan ortadan ikiye ayrılarak iç tambur çıkarılır ve plastik gövde üzerindeki rulman ve keçe yerinden çıkarılarak yenisi takılır . Sökülen kazan birleştirilirken iki parça halindeki plastik kısıma silikon sürülür ve kazan toplanır.

Profilo Pres Baskılı Plastik Kazan Nasıl Yapılır ?

Pres baskılı kazanların vidalı kazanlara göre onarımı daha zordur. Pres baskılı kazanın rulmanlarını değiştirmek için kazan uygun olan bir ağırlık denge noktasından kesilir kazan rulmanları değişir ve sonrasında ise plastik kaynağı ile yapıştırılır. Bu onarım tarzı pres baskılı Profilo çamaşır makinesi kazan tamiri teknikleri için en iyisidir. Fakat en nihayetinde bu işlem esnasında uygulanan işçilik çok önemlidir. Aynı zamanda pres baskılı plastik kazanları ortadan keserek daha sonra ise silikon kullanarak yapıştırma tekniği ise oldukça sıkıntılıdır.

Profilo Çamaşır Makinesi Kazanı Servisimizde Nasıl Yapılıyor
  • Kazan rulmanları seçiminde kaliteli markaların garantili rulmanlarını kullanıyoruz
  • Keçe değişimini ise orijinal keçe ile bire bir yapıyoruz.
  • Tambur ve rulman yatağını uygun araçlarla temizliyoruz
  • Plastik aksamı kaynatırken , en kaliteli plastik elektrotları kullanıyoruz.
  • Her onarımını sağladığımız kazan 1 yıl garanti veriyoruz.

Aşağıdaki Youtube linkinden KAZAN TAMİRİ videomuzu izleyiniz

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir